Muzikorelaxace - cesta k duševní pohodě

 

Muzikorelaxace/ muzikoterapie
Aktivní, prožitkové setkání s hudbou, která léčí.  Nezná žádné hranice, omezení. Umí zharmonizovat tělo i myls. Působí na člověka bez ohledu na věk, vzdělání … Hudební vzdělání se nevyžaduje.

Muzikorelaxace  má široké možnosti využití, její účinky jsou blahodárné. Využívá hudbu, zvuky, tóny, dech, jednoduchý pohyb, hlas i ticho.
Muzikorelaxace přispívá k propojení s naším tělem, zmírnění stresu a napětí, zlepšení paměti, pozornosti, motoriky… Aktivita s hudbou a rytmem přináší odreagování, příjemný prožitek, relaxaci. Tvůrčí sebevyjádření a komunikaci hrou na různé hudební nástroje (bubny, chřestidla, tibetské mísy, kantele, četné etnické nástroje). Hudební improvizace přináší potěšení z vlastní tvořivosti.

Lekce má pasivní (poslechovou) část  -  aktivní (tvořivou) část – závěr s krátkou relaxací

 

Lektorka Bc. Bohumila Poznarová –  absolventka hudební konzervatoře v Teplicích, flétnistka, muzikoterapeutka a speciální pedagog s letitou praxí s dětmi a mládeží, seniory. Spolupracuje s vybranými domovy důchodců a psychiatrickou léčebnou.
Jako aktivní hudebnice se zaměřuje na hudbu období gotiky a renesance. Hraje nejen na flétnu (zobcovou, příčnou), ale také šalmaje, středověké dudy, platerspiel, gemshorny, koncové flétny. Koncertuje s kapelou Dura Nux.

Jako spolupracovníka si zvolila Mgr. Jakuba Nitsche – absolventa UJEP v Ústí nad Labem
(všestranný hudebník, výtvarník a středoškolský pedagog).
Ovládá hru na flétnu Ney, didgeridoo, bubny, středověké nástroje … Mnohé využívá v rámci muzikorelaxace/muzikoterapie. Absolvoval sebepoznávací výcvik u psychoterapeuta Václav Kořínka, se kterým spolupracuje v transpersonálním procesu s názvem Tara proces.